Apie projektą |  Kontaktai    

 

Įgyvendinami projektai atveria naujus kelius

 

Didžiausia ir įtakingiausia asocijuota verslo organizacija Aukštaitijoje, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai, ne tik atstovauja verslui ir jam pagelbsti, teikia tam tikras paslaugas, bet ir įgyvendina projektus, turinčius įtakos visam regionui.

 

Verslo skatinimui


Nevyriausybinė, nepelno, verslo savivaldos organizacija – Panevėžio PPAR – priklauso senas tradicijas turinčiai tarptautinei pramonės ir prekybos rūmų sistemai.
Lietuvoje didžiuosiuose miestuose įkurti penkeri nepriklausomi rūmai, kuriuos vienija Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija. Asociacija yra Europos pramonės ir prekybos rūmų bei Pasaulio rūmų tinklo narė.
Panevėžio PPAR filialas veikia Utenoje ir atstovybė Rokiškyje, o jų nariai – didžiausios regiono įmonės ir smulkusis bei vidutinis verslas (SVV).
Verslui teikiama nemažai paslaugų – dalijamasi informacija, išduodami prekių kilmės sertifikatai, teikiama prekių numeravimo ir kodavimo brūkšniniais kodais paslauga, nustatomos nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybės ir išduodamos tai liudijančios pažymos ir kt. Panevėžio PPAR kasmet organizuoja verslo ir pasiekimų parodą „Expo Aukštaitija", kurią aplanko kelios dešimtys tūkstančių lankytojų.
Populiari ir kalėdinė mugė. Bendraminčiai buriasi į įvairius šalia Rūmų veikiančius klubus – personalo darbuotojų, verslo moterų tinklo ir kt.
Daug dėmesio skiriama palankios verslo aplinkos kūrimui, verslumo skatinimui ir socialinio dialogo stiprinimui. Atstovaudami nariams, Panevėžio PPAR padeda plėsti ryšius su užsienio partneriais, didinti eksportą, pritraukti tiesiogines užsienio investicijas.
Rūmai organizuoja ir įvairias konferencijas, verslo misijas, verslo forumus, kontaktų muges. Be kitos veiklos, įgyvendinami ir ES lėšomis finansuojami projektai, atnešantys naudos ne tik Aukštaitijos verslui, bet ir visam regionui. Radusios naujų rinkų ir partnerių bendrovės plečiasi, priima naujų darbuotojų, tampa konkurencingesnės.
Vienas didžiausių pastarojo meto įgyvendinamų projektų – „Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų eksporto skatinimo iniciatyvos" Nr.03.2.1-LVPA-K-801-01-0016. Jam vykstant finansuojamas dalyvavimas tarptautinėse parodose jungtiniame stende ir verslo misijose. Dalyvaujantiems šiame projekte verslininkams atsiveria plačios galimybės ieškant naujų rinkų.
Svarbu ir tai, kad lankantis tarptautinėse parodose ir verslo misijose randama naujų idėjų, pasisemiama patirties.

 

Buvo populiarūs

 

Praėjusių metų spalį pradėtas įgyvendinti projektas truks dar metus. Nuo projekto pradžios iki dabar dalyvauta keturiose tarptautinėse parodose Vokietijoje ir vienoje Prancūzijoje, vykta į tris verslo misijas.

Dar ne viena panaši veikla laukia ir ateityje. Tekstilės pramonės atstovai jau vyko į parodas Hanoveryje ir Kelne, o meninio stiklo meistrai mezgė ryšius ir ieškojo užsakymų Frankfurte vykusioje tarptautinėje parodoje „Ambiente 2016".
Visai neseniai verslininkai grįžo iš Paryžiuje vykusios parodos „Maison & Objet". Joje dalyvavusios 5 mūsų tekstilės sektoriaus įmonės demonstravo unikalius lininius kilimus, siūtus ir megztus drabužius.
Stendas sulaukė populiarumo ne tik parodos lankytojų – susidomėjo ir dizaineriai, gamintojai. Ypač domino panevėžiečių pristatomi lininiai kilimai – neįprastas, ekologiškas, gražus produktas. Dar viena paroda neseniai baigėsi Vokietijos Diuseldorfo mieste. Tai svarbiausia stiklo pramonės paroda pasaulyje „Glasstec". Joje didelio susidomėjimo sulaukė penkios lietuvių meninio stiklo ir keramikos įmonės.
Ne ką mažiau naudinga dalyvauti ir verslo misijose. Panevėžio PPAR generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius sako, kad jų tikslas yra susipažinti su potencialiomis galimybėmis konkrečiose rinkose, surasti kuo daugiau kontaktų, kad būtų galima keistis informacija. O kokie bus rezultatai, priklausys ir nuo įmonių, jų tolesnio darbo.

 

Svarbi patirtis

 

Verslininkai tvirtina, kad verslo misijos labai naudingos, nes gaunama žinių apie nepažįstamas, tačiau dominančias rinkas.
„Įdomiausia patirtis, kai verslo žmogus pasakoja apie savo sėkmes ir nesėkmes. Siejantiesiems verslą su atitinkama šalimi visada įdomūs niuansai, apie kuriuos nerašoma jokiose knygose, ir tos smulkmenos būna labai svarbios", – pasakojo V. Matkevičius.
Šiemet jau dalyvauta verslo misijose Izraelyje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir Omane. Izraelyje susitikta su Lietuvos ambasadoriumi Izraelyje Edminu Bagdonu ir komercijos atašė Sauliumi Kolyta, susipažinta su šalies politine sistema, verslu, aptarta verslo aplinka, galimybės eksportuoti savo produkciją. Šios verslo misijos metu susitikta su Izraelio gamintojų asociacijos atstove Marianna Grinberg, aplankyti du kibucai – unikali verslo forma, egzistuojanti tik Izraelyje. Ypač naudingas lietuviams buvo susitikimas su Izraelio prekybos ir pramonės rūmų tarptautinių ryšių padalinio vadovu Zeev Lavie.
Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir Omane tirtos bendradarbiavimo galimybės, analizuotos verslo sąlygos, susipažinta su verslo organizacijomis. Šią rinką ypač domina statybos, architektūros, medžiagų tiekimo, tekstilės, intelektualaus produkto kūrimo verslai. Susitikta su JAE platintojais, parduodančiais lietuvišką produkciją. Jie domėjosi potencialiais eksporto gaminiais – rankų darbo lininiais kilimais, vandens jonizatoriais, automobilių detalėmis, metalo gaminiais ir įrenginiais naftos perdirbimo įmonėms ir kt.

 

Egzotiška, bet įdomi rinka

 

Vykdant projektą apsilankyta ir Omano sultonate, ten susitikta su Omano prekybos ir pramonės rūmų vadovu. Svarbiausios sultonato importuojamos prekės yra mašinos ir automobiliai, mineralinės medžiagos ir produktai, maistas, mechanikos ir transporto įrenginiai, tekstilės gaminiai. Įžvelgiama galimybių ir Lietuvos verslui. Grupės dalyviai susitiko ir su Omane, Bahreine bei Saudo Arabijoje dirbančiu lietuviu teisininku Vaidotu Mėlynavičiumi, žinomos „Sherbiny" kompanijos juridinių reikalų direktoriumi, jis pasidalijo žiniomis apie kultūrinius skirtumus, darbo santykius, atskleidė, ką verta žinoti prieš pradedant arabų šalyse verslą ir pan. Jo manymu, vienas veiksmingiausių ir greičiausiai pasiekiamų tikslų – tai derėtis su platintojais, parduodančiais lietuvišką produkciją Omane. Būdų, kaip tinkamai pasirinkti atstovus bei pardavėjus Omane, pasiūlė įmonės „Talentify" vykdantysis direktorius Mark Szoboszlay.
Visa gauta informacija verslui pravers ateityje planuojant tolesnius plėtros žingsnius.