Apie projektą |  Kontaktai    

 

Montuotojams patiki ir sudėtingiausius objektus

montuotojas

 

 

Per daugiau nei pusšimtį metų užsitarnavusi profesionalios ir patikimos įmonės vardą AB „Montuotojas" įtinka tiek vietos, tiek užsienio užsakovams ir nesibaimina iššūkių.

 

Įtinka ir užsieniečiams


Lietuviško kapitalo įmonė „Montuotojas" jau daugiau nei pusę amžiaus teikia specializuotas paslaugas – pramoninės statybos, specialiųjų montavimo darbų, technologinių įrenginių, vamzdynų, rezervuarų, slėginių indų gamybos, montavimo ir kt.
Šiuo metu, be centrinės būstinės, įmonė turi keturis filialus – du sostinėje, po vieną Alytuje ir Panevėžyje. Kaune ir Klaipėdoje yra montavimo firmos Panevėžyje filialo aikštelės. Jose gaminami nestandartiniai
įrenginiai, metalo konstrukcijos, vamzdžių ruošiniai ir kita produkcija. Panevėžio filialas yra didžiausias – jo darbuotojai atlieka maždaug pusę visos įmonės darbų, o ir žmonių čia dirba maždaug pusė.
„Per ilgą veiklos laikotarpį darbų profilis praktiškai nesikeitė, tik smarkiai išaugo bendrųjų statybos ir projektavimo paslaugų dalis", – sako montavimo firmos Panevėžyje filialo direktorius Antanas Katinas.
Nors per keletą veiklos dešimtmečių įmonė mieste ir visoje šalyje paliko nemenką pėdsaką, tačiau naujų iššūkių netrūksta. Darbai vis sudėtingesni, reikalaujantys ir profesionalumo, ir kartais netradicinių inžinerinių sprendimų. Tad tobulėjama, keliama kvalifikacija, investuojama. Pernai pasiekusi 16,8 mln. eurų apyvartą, šiemet įmonė planuoja pasiekti panašią.
AB „Montuotojas" inžineriniai sprendimai ir profesionalumas, kokybiškas ir sąžiningas darbas vertinami ir už Lietuvos ribų – dirbama ne tik su stambiausiomis šalies, bet ir užsienio kompanijomis.
„Ieškome rinkos ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse", – sako „Montuotojo" įmonės montavimo firmos Panevėžyje vyriausiasis inžinierius.

 

Užsienyje atliekama maždaug 10–12 procentų visų darbų. Pernai dirbta Baltarusijoje, Olandijoje, Estijoje, Latvijoje. Olandijoje montuota katilinė, Estijoje bei Latvijoje taip pat dirbta katilinėse. Pernai panevėžiečiai
Baltarusijoje įsikūrusiai bendrovei „Kronospan" – laminuotų drožlių plokščių gamintojai – per rekordiškai trumpą laiką pagamino 13 didžiulių rezervuarų klijams. Nuvežti talpyklas į šalį kaimynę buvo nemenkas iššūkis, kaip ir jų gamyba per trumpą laiką, tačiau su abiem užduotimis puikiai susidorota.
Tai buvo pirmas toks stambus užsakymas iš Baltarusijos. Nuvežus talpyklas, buvo ir daugiau darbo. Baltarusijoje panevėžiečiai montavo vamzdynus. Maždaug pusmetį ten dirbo apie 20–30 „Montuotojo“ darbuotojų, o atliktų darbų vertė – 315 tūkst. eurų. Šiais metais taip pat dirbama Estijoje, Latvijoje.

 

Ilgamečiai partneriai


Atliekant sudėtingus darbus, profesionalūs, aukštos kvalifikacijos darbuotojai itin svarbūs.
Tad daug dėmesio skiriama jų kvalifikacijai kelti, darbo sąlygoms gerinti. Bendrovė praėjusiais metais išplėtė gamybines patalpas. Anksčiau dalis darbų buvo atliekama lauke, o dabar – po stogu. Šiemet rekonstruota metalo valymo ir dažymo patalpa. Tai taip pat leido pagerinti darbo sąlygas, darbų kokybę ir našumą.
Didžioji dalis darbų atliekama mūsų šalies įmonėms. Greitai ir lanksčiai reaguodama į pokyčius, priimdama nestandartinius sprendimus, specializuotas paslaugas teikianti įmonė patenkina reikliausių verslo klientų
lūkesčius, atlieka sudėtingiausius darbus ir nesibijo iššūkių. Tad daugelyje įmonių, kurioms reikia tokių paslaugų, darbo turima nuolat. Pavyzdžiui, trąšas gaminančioje Kėdainių įmonėje „Lifosa“ dirbama beveik nuo pat įmonės įsikūrimo. Pasak B. Žiaugos, šiemetis darbas „Lifosoje“ – monoamonio cecho pastato metalo konstrukcijų, įrenginių ir vamzdynų gamyba bei montavimas. Čia numatoma atlikti darbų už 4-5 mln. eurų.
Šiems darbams vadovauja ilgametis projektų vadovas Stanislovas Mikalauskas.
AB „Montuotojas“ atlieka ir kitus darbus. Klaipėdos jūrų krovinių kompanijoje „Bega“ pernai pastatytas dar vienas – šįkart pats didžiausias – skystų produktų rezervuaras. Šių darbų vertė – daugiau nei 800 tūkst. eurų.
Nemažai darbų turima ir savame mieste bei jo apylinkėse. Nuolat dirbama „Amilinoje“. Pernai ir šiemet Šilagalyje įsikūrusioje porolono ir baldų gamykloje „Domimax“ buvo gaminamos ir montuojamos stogo konstrukcijos. Norvegų kapitalo įmonėje „Devold“ montuotos stogo konstrukcijos, įrengta katilinė. Panevėžyje „Aukštaitijos vandenų“ įmonei atliktas vandens pakilimo siurblinės kapitalinis remontas. Buvo keičiami vamzdynai, darbų vertė siekė 350 tūkst. eurų.

 

Yra ir itin specifinių


Buvo ir daugiau vamzdynų keitimo darbų. Pasak B. Žiaugos, pernai „Šiaulių energijos" įmonei panevėžiečiai keitė magistralinius vamzdynus V. Grinkevičiaus, Gardino gatvių kvartaluose. Čia buvo klojami 500 mm skersmens magistraliniai vamzdžiai. Darbų atlikta daugiau nei už 1,6 mln. eurų. AB „Panevėžio energija" Kėdainiuose atlikta šiluminių trasų rekonstrukcija už daugiau nei pusę milijono eurų, Kupiškyje – už 360 tūkst. eurų.
Toliau dirbama itin specifiniame objekte – Ignalinos atominės elektrinės saugykloje. Planuojama, kad čia darbų bus atlikta maždaug už 1,5 mln. eurų. Pasak B. Žiaugos, čia įrengiama laikina naudoto branduolinio
kuro saugykla. Panevėžiečiai bendradarbiauja su vokiečių koncernu „Nukem–GNS" – dirba jų subrangovais.
Šiemet montavimo firma kartu su Panevėžio statybos trestu gamino metalo konstrukcijas besiplečiančiam prekybos ir pramogų centrui „Mega" (apie 400 tonų).
„Obelių aliejuje" atlikti rekonstrukcijos darbai.
Daug darbų „Montuotojo" filialo montavimo firmos Panevėžyje darbuotojai atlieka itin dideliame aukštyje, tad reikalinga patikima kėlimo technika. Panevėžiečiai turi nuo 15 iki 180 tonų kranus, taip pat vilkiką sunkiasvoriams kroviniams iki 60 tonų gabenti. Savo kėlimo techniką turinti įmonė ją ir nuomoja.

 

Daiva SAVICKIENĖ