Apie projektą |  Kontaktai    

 

Krepšinio viltys

18672952 1405954649427026 5255177020325702802 o Custom

 

Kokią strategiją kuria „Lietkabelis", kad išlaikytų įspūdingą rezultatą – vietą tarp Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderių?

 

Pirmas Panevėžio krepšinio klubo istorijoje LKL finalas, gal tik sapnuose regėti sidabro žiedai, – galima patikėti „Lietkabelio“ sporto direktoriaus Roko Mickevičiaus žodžiais, jog komandai prireikė bene mėnesio suvokti, kad ji – šalies vicečempionė.

 

Lūkesčiai išaugo


„Lietkabelio“ klubo rezultatai pastaraisiais metais buvo stabilūs, bet ne tokie, kurie leistų tikėtis antros vietos. Vis dėlto atsitiktinumu šio „išsišokimo“ R. Mickevičius nevadina – rezultatų kreivė augo nuo tada, kai remti komandą ėmėsi to paties pavadinimo gamykla ir praėjusį sezoną skyrė ketvirtadalį 800 tūkst. eurų siekusio klubo biudžeto, taip pat sustiprinta klubo vadyba.
„Prieš kelerius metus buvo gerai vien tai, kad „Lietkabelis“ stabiliai patekdavo į LKL atkrintamąsias varžybas, o dabar jau norisi, kad būtų ir pirmoje dešimtuko dalyje“, – pripažino sporto direktorius. Bet apie dar aukštesnį laiptelį komandos susirinkimuose niekas nešneka – klubo vadybininkai realiai vertina biudžeto ribojamas savo galimybes. Praėjusį sezoną LKL klubų piniginių storio matavimo varžybose panevėžiečiai užėmė ketvirtą vietą, o fnale garbingai kovėsi su dešimtkart turtingesniu Kauno „Žalgiriu“.
Šiemet „Lietkabelis“ pirmiausia taikysis į stipriausiųjų ketvertą, o jau tada – kaip Dievas duos. „Visi
žino, kiek daug krepšinyje kintamųjų: traumų ir kitų veiksnių. Kai lėšų daugiau, tuos kintamuosius
pakeisti lengviau“, – komentavo R. Mickevičius.

 

Norėtų fnansinio stabilumo


Dar nebuvo pasibaigęs LKL fnalinis etapas, kai „Lietkabelio“ krepšinio klubo prezidentas, bendrovės valdybos pirmininkas Alvydas Bieliauskas prabilo apie siekį šiam, 2017–2018 m., sezonui surinkti didesnį biudžetą.
„Nesame grandų klubas – neišeina taip vadintis po vienos didesnės sėkmės, ir nesijaučiame turintys teisę daug reikalauti, kita vertus, stabilus ir solidesnis biudžetas leistų kitaip dėlioti klubo vadybą, padėtų išlaikyti aukštas pozicijas“, – sakė R. Mickevičius. Gerų žinių jau yra – Panevėžio miesto savivaldybė šiemet komandai skyrė 200 tūkst. eurų. „Lietkabelis“ dėkingas, bet atkreipia dėmesį, jog tai yra maždaug tiek pat, kiek savo klubams skiria mažesnės Prienų ar Pasvalio savivaldybės.
„Rėmimo nauda, manau, abipusė: komandos pavadinimas pastaraisiais metais buvo vienas raktinių žodžių reklamuoti Panevėžį ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje, – sakė „Lietkabelio“ sporto vadovas. – Norisi, kad ir miestiečiai turėtų laisvalaikio pramogą – ateiti į krepšinio rungtynes, o susidomėję galbūt patys imtų sportuoti.“ Klubo žiniomis, daugiau nei 90 proc.
miestiečių nori, jog Panevėžio krepšinis ir toliau būtų tokio lygio ar net dar aukštesnio.

 

Komandą teko smarkiai atnaujinti

 

 

Išskirtinį „Lietkabelio“ sezoną įsuko kvietimas į Europos taurės varžybas, kurias kuruojanti „Eurolyga“ įžvelgė, kaip tiki R. Mickevičius, klubo perspektyvą. Tas kvietimas paskatino ieškoti atitinkamo lygio žaidėjų, rėmimo, galiausiai nulėmusio ir puikius rezultatus – „superproduktą“, nesikuklina panevėžiečiai. Iškovoję gražių pergalių Europos taurės varžybose, jie pelnė ir Karaliaus Mindaugo taurės turnyro sidabrą.

Po sezono, atrodė, tereikia išsaugoti status quo. Bet vasarą teko pradėti nuo naujo trenerio paieškų.
Vienas „Lietkabelio“ pergalių kalvių, Kazys Maksvytis, nusprendė kitą sezoną treniruoti Klaipėdos
„Neptūną“, susitarti dėl bendro darbo su Lietuvos rinktinės treneriu Dainiumi Adomaičiu nepavyko, ir šiandien prie Panevėžio komandos vairo stovi latvis Artūras Štalbergas, praėjusį sezoną dirbęs Rusijos klube „Nižnij Novgorod“.
Komandoje bus dar vienas latvis – prie Latvijos rinktinės pergalių Europos vyrų krepšinio čempionate prisidėjęs Žanis Peineris. Pernai jis žaidė Salonikų PAOK. Prie komandos vadovų išsaugoto amerikiečio Lorenzo Williamso prisijungs Gary Taltonas, pernai žaidęs Graikijos
aukščiausiojoje lygoje. Iš Utenos „Juventus“ į „Lietkabelį“ atėjo aukštaūgis Vaidas Čepukaitis. „Kaip ir pernai, turėsime daug aukštų žaidėjų. Tai broliai Kšištofas ir Darjušas Lavrinovičiai, Žygimantas Skučas, šiemet auksą universiadoje iškovojęs Donatas Tarolis“, – komentavo R. Mickevičius.
„Lietkabelio“ vadovai pabrėžia – negalėdami įpirkti itin brangių žaidėjų, jie stengiasi surinkti universalius, įvairiose pozicijoje galinčius žaisti krepšininkus.
Naujokas komandoje ir Simas Jasaitis, pernai žaidęs Italijoje, Pezaro „Consultinvest“, ir Saragosos
„Tecnycontai“ (Ispanija) atstovavęs, per Europos krepšinio čempionatą savo vertę, ko gero, pakėlęs Adas Juškevičius.
Iš sidabrinės gvardijos liko broliai Lavrinovičiai, Ž. Skučas. Į Vilniaus „Lietuvos rytą“ išvyko Mindaugas Lukauskis ir australas Benas Madgenas, į „Neptūną“ grįžo Simas Galdikas.
„Smagu, kad visgi išliko didžioji komandos dalis – tai svarbus veiksnys siekiant stabilaus rezultato. Senųjų žaidėjų patirtis padės integruotis naujiems žaidėjams, sukurs tokią pat puikią komandinę dvasią“, – tiki R. Mickevičius.
Dalis „Lietkabelio“ vyrų jau nusipelnė būti vadinami ne tik patyrusiais, bet ir veteranais. „Taip, tokia jau solidi mūsų komanda, – sutinka pašnekovas. – Bet žinote, sportas ir medicina patobulėjo, nebėra kaip anksčiau, kai net 29-erių sportininkai buvo laikomi kone veteranais.
Galima paminėti ir kituose klubuose žaidžiančius ilgaamžius krepšininkus – Rimantą Kaukėną ar Dainių Šalengą. Svarbu – tinkamas požiūris į darbą, tinkama mityba ir ta karjera gali pailgėti. O kai jau riboja fzinės galimybės, protas gali padėti kompensuoti tam tikrus elementus.“  

 

Rusnė MARČĖNAITĖ